Kiekvienas sodo arba užmiesčio namo savininkas žino, kaip sudėtinga išauginti derlių savo rankomis. Būtent todėl labai svarbu savo teritoriją apsaugoti nuo gyvūnų įsiveržimo, kurie gali padaryti didelę žalą jūsų augalams. Taigi reikėtų susimąstyti ar neverta pasigaminti tvorą, kuri galės apsaugoti jūsų derlių. Kai kuriuos žemės sklypų savininkus tikriausiai domina kokias medžiagas naudojant geriau padaryti tvorą, kokia medžiaga nepadarys labai didelės žalos jo kišenei. Prieš tai, kai bus aptariama kaip pačiam pasigaminti tvorą reikia atidžiau išnagrinėti klausimą kokias statybines medžiagas geriau pasirinkti. Yra būtina atsižvelgti į tokius faktorius, kaip darbų sudėtingumas, medžiagų kaina, na ir žinoma kokį tikslą atlieka jūsų sklypas. Šiuo metu dažniausiai naudojamos medžiagos, tai metalas, mediena, tinklai ir kita. Iš esmės pigiausias pasirinkimas yra tinklinė tvora, tačiau kalbant apie funkcionalumą ji pralaimi metalo profiliui. Tai yra paprasta konstrukcija, kai darbai gali būti atliekami savarankiškai. Norint sumontuoti tokio tipo tvorą nereikia turėti labai daug žinių ir įgūdžių. Metalo profiliai arba kitais žodžiais tariant profiliuoti lapai, tai yra cinkuoti plieniniai lapai su banguotu paviršiumi, kuris yra formuojamas ypatingu būdu. Profiliavimo dėka lapas įgauna reikiamą kietumą, o 30 mm storio cinko sluoksnis suteiks patikimą apsaugą nuo korozijos. Labai dažnai viršutinis sluoksnis yra padengiamas polimerais, kurie turi šiek tiek įvairiausių pigmentų, kurie taip pat sustiprina antikorozines savybes ir lapui suteiks patrauklią išvaizdą.
Atkreipkite dėmesį į tai, kad padengiant lapų paviršių gali būti naudojamos specialios medžiagos, kurios metaliniam lapui gali suteikti daugiau tvirtumo. Kai yra atliekami tvoros gamybos darbai pradžioje su virvės pagalba turi būti pažymėta vieta, kurioje bus montuojama tvora, taip pat reikia pažymėti, kurioje vietoje bus vartai, varteliai. Be to, reikia nutarti kokio aukščio bus jūsų tvora. Taip pat pažymėkite tas vietas, kuriose bus stulpai. Jie neturi būti arčiau vienas nuo kito, nei 2,5-3 metrai. Taip pat grunte yra būtina iškasti reikiamo dydžio duobes. Stulpų aukštis turėtų būti ne daugiau kaip 2-2,5 metrų. Stulpus reikia pasirinkti pagal tai, kad juos būtų kaip galima patogiau montuoti. Su gulsčiuko pagalba reikia kontroliuoti stulpų montavimo vertikalumą. Reikia kokybiškai sumontuoti stulpus į rekomenduojamą gylį, priešingu atveju yra rizika, kad jie nukris, kai papus stiprus vėjas. Klausimas kaip pačiam pasigaminti tvorą yra svarbus ir kiekvienam namo savininkui tai reikėtų žinoti.
Metalinių lapų montavimas, kai yra tvirtinama tvora vyksta apgalvotai. Tik tai gali užtikrinti gerą oro cirkuliaciją ir lapo apsaugą nuo vandens. Metaliniai lapai yra tvirtinami naudojami specialius varžtus, kurie nereikalaus specialios angos gręžimo. Be to, varžtai yra komplektuojami su gumine tarpine, kad būtų suteikiama tinkama apsauga nuo įbrėžimų. Varžtai yra sumontuojami kas dvi arba tris bangas. Tik tokiu būdu visa konstrukcija bus pakankamai tvirta. Taigi kaip atliekami galutiniai gamybos darbai? Visi montuojamos tvoros elementai turi būti apdorojami gruntu ir vėliau padengiami dviem dažų sluoksniais, kurie yra skirti metalui ir naudojami išoriniams darbams. Teisingai pasirinkus tvoros montavimui naudojamą metalo profilį ir kokybiškai atliekant montavimo darbus jūs šalia savo sodybos turėsite gražią ir tvarkingą tvorą. Be to, galėsite patys reguliuoti kaip greitai bus atliekami tvoros gamybos ir montavimo darbai. Patirsite pakankamai mažas išlaidas. Kaip pačiam pasigimti tvorą jums reikia žinoti, kadangi tai ne visada yra sudėtinga. Tereikia pasirinkti kokybiškas ir lengvai montuojamas medžiagas. O jeigu nusprendėte kreiptis į specialistus http://tvorutiekimas.lt/apie-mus.