Ką geriau pasirinkti: įmonės įsteigimą ar individualią veiklą?

imones steigimasKiekvienas naujokas verslo srityje turi daugybę klausimų. Vienas iš jų – kokią veiklą rinktis, kai pasirinkimas toks platus? Uab steigimas, įmonės steigimas, o gal tiesiog pradėti nuo individualios veiklos?

Verta paminėti, kad individuali veikla, ko gero, yra pats geriausias pasirinkimas, bet tik pradedančiajam verslininkui. Pradžia yra paprasta – tiesiog prašymo pateikimas VMI ir veiklą galima pradėti jau net tą pačią dieną

Kai verslas dar kol kas yra nedidelis – tai geras pasirinkimas, tačiau vėliau jo gali tiesiog nepakakti, nes yra tam tikrų apribojimų: individualią veiklą gali vykdyti tik vienas žmogus. Jei darbuotojų yra daugiau, Jums bus reikalingas uab steigimas ir visų darbuotojų darbo sutarčių pasirašymas.

Įmonės steigimas yra sudėtingesnis procesas. Jis užtrunka ilgiau ir, jei nuspręsite veiklą nutraukti – procedūra taip pat gali užtrukti. Pati blogiausia situacija, jei įmonė bankrutuoja ir turi skolų, nes tokiu atveju, valstybė gali pretenduoti net ir į asmeninius žmogaus turtus.

Įmonės buhalteriniai aspektai yra labai svarbi viso verslo dalis. Čia nepakaks tiesiog pildyti pajamų žurnalą – reikės atskirai samdyti ir buhalterį. Todėl uab steigimas turėtų būti vykdomas tik tada, kai verslas jau yra įsibėgėjęs.

Verta žinoti ir tai, kad, turint savo įmonę, Jums galios visiškai kitokia mokesčių sistema. Dirbantys pagal individualią veiklos pažymą, mokesčius moka tik kiekvienų metų pabaigoje, kai deklaruoja savo pajamas. O įmonės savininkai moka ne tik už privalomąjį sveikatos draudimą, socialinį draudimą ir gyventojų pajamų mokestį, bet dar ir: pelno mokestį, pridėtinės vertės mokestį ir kitus.

Žinokite, kad, prieš pradėdami bet kokią verslo formą, turite labai atidžiai įvertinti savo finansinę situaciją, peržvelgti savo pajamų deklaracijas. Iš pradžių pradėkite nuo individualios veiklos, nes tai nesudėtinga veikla, kurią taip pat nesunku yra ir nutraukti. Kurį laiką dirbdami taip, galėsite aiškiai įvertinti savo perspektyvas Lietuvos rinkoje ir nuspręsti, koks bus Jūsų tolimesnis kelias verslo pasaulyje.

 

 

 

Bookmark the permalink.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *