Granuliniai katilai
Granuliniai katilai tai yra šildomieji katilai, kurie vietoje kuro naudoja granules, kurios yra supresuojamos iš medienos drožlių ir kitų medienos pramonėje gaunamų likučių. Šių katilų degimo kamera yra pakankamai nedidelė, kadangi pagrindinis šilumos gavimas vyksta gerai išsivysčiusioje katilo dalyje iki 70 procentų. Tokiu atveju tokioje granulinio katilo konstrukcijoje išeinančių dujų temperatūra sudaro vos 100-200 laipsnių. Granuliniai katilai, kurie turi specialią granulinio katilo talpą, kuri užtikrina granulinio katilo efektyvumą, kai yra deginamos granulės, to negali suteikti kiti kietojo kuro katilai ir pagal savo efektyvumą granuliniai katilai gali būti lyginami su gamtinėmis dujomis kūrenamais katilais. Granuliniai katilai tai yra pakankamai nauja šildymo įranga, kuri labai greitai tapo populiari Europoje dėl savo tam tikrų privalumų, tai yra šie katilai nėra priklausomo nuo centrinio šildymo šaltinio ir atitinkamai jie yra ekologiškai švarūs, maksimaliai automatizuoti ir be jokių abejonių jie yra ekonomiški. Ne ką mažiau svarbus šių katilų populiarumo faktorius, tai yra jų tarnavimo laikotarpis, o šie katilai gali tarnauti 20 metų ir dar daugiau.
Granuliniai katilai turi aukštą automatizacijos lygį ir užtikrina darbo režimų programavimą ir nustatytos temperatūros palaikymą. Kuro tiekimas iš bunkerio taip pat yra atliekamas automatiškai, jei tik to reikia, todėl granuliniai katilai gali dirbti be žmogaus dalyvavimo, pavyzdžiui, kol šildymo talpoje yra granulių pradedant nuo 7 parų ir net daugiau. Granulinių katilų galingumas, kurie yra montuojami soduose arba kotedžuose yra nuo 15 iki 500 kilo vatų. Granuliniai katilai turi aukštą efektyvumą, tai yra nuo 85 iki 95 procentų. Tokiu atveju kuras jums kainuos pakankamai pigiai, jums nereikės jokių išlaidų aptarnaujančiam personalui ir tai šią šildymo rūšį paverčia maksimaliai ekonomiška viso namo tarnavimo laikotarpiu, kūrenimas naudojant granules kainuos kur kas mažiau nei patalpų šildymas naudojant kitą kurą. Šildymo sistema, kai yra naudojamos medžio granulės garantuoja visišką saugumą nuo gaisro. Pagal granules gali būti modifikuojami ir įprasti kietojo kuro katilai. Tokių katilų trūkumas tai yra sumažėjęs efektyvumas, įprasti kietojo kuro katilai, kurie yra pritaikomi granulių naudojimui dirba ne taip efektyviai nei tie katilai, kurie jau pradžioje yra pritaikyti patalpų kūrenimui naudojant medžio granules. Vienas iš pagrindinių granulinių katilų elementų yra šilumokaitis, kuris dažniausiai yra gaminamas iš plieno. Tokių šilumokaičių neveikia korozija ir jie gali būti labai ilgai naudojami. Jų svoris yra mažas, o tai ženkliai palengvina jų instaliaciją.
Granuliniai katilai yra sudaryti iš bunkerio kur yra saugomos granulės, automatinio transporterio, valymo instrumentų ir instrukcijos. Granulės į degimo skyrių yra transportuojamos automatiškai, o tada kuras automatiškai deginamas ir granuliniai katilai pradeda funkcionuoti. Kai kurie katilai, kurie yra kūrenami granulėmis gali būti net valdomi per mobilų telefoną, tokiu būdu katilo darbas gali būti kontroliuojamas per atstumą. Granulės yra saugomos standartiniame arba padidintame bunkeryje. Vietoje kuro bunkerio gali būti naudojamos kaimynystėje esančios patalpos. Šiuo atveju granulinio katilo darbas gali tęstis nuo vieno mėnesio automatiniame režime be jokio aptarnavimo, o to negali užtikrinti nei vienas kietojo kuro katilas. Pagal savo efektyvumą granuliniai katilai niekuo nenusileidžia dujiniams katilams ir natūralu kitiems kietojo kuro katilams. Granuliniai katilai yra ekologiškos energijos šaltinis, priešingai nei dujiniai katilai, kurie kelis kartus padidina CO2 išmetimą. Vienas iš pagrindinių šių katilų privalumų yra jų automatizuotas darbas, tai tam tikra prasme sutrumpina tarnavimo laiką.